Choď na obsah Choď na menu
 


RYTMUS životopis

Rytmus sa volá vlastným menom Patrik Vrbovský. Narodil sa v roku 1977 v Piešťanoch. Od roku 1992 sa zapisuje do histórie slovenské hip-hopovej kultúry. Pôsobil v množstve hudobných skupín, ako napríklad Big Stone, Geto Gangs3, Patresse D, Patrik Metamorflolord (čo bola mimochodom Rytmusova prezývka) a známy Špinavý H & R Produkt, ktorý pôsobí dodnes. Najväčší úspech však zažil v skupine Kontrafakt.Rytmus nezačínali ako raper. Jeho prvé kroky, keď bol veľmi mladý, viedli k breakdance. Tancoval pod taktovkou takých borcov, ako sú napríklad Fredy Ayisi alebo Karol Zajac.

K rapu mal už len malý krôčik. Skúšal ho napred v angličtine. Medzi jeho špeciality tiež patrí beatbox. Na výslní sa začal dostávať vďaka víťazstvu v rapovom súboji s názvom "Bitka slov".

V roku 1994 Rytmus stretáva Dávida zo Senca. Ten mu po nejakej dobe umožní vstúpiť do skupiny GETOGAX3. O 3 roky neskôr môžeme nájsť Rytmusovi skladby pod prezývkou PAT3K METAMORFOLORD na Dávidovom projektu "Zvuk ulice".

Spolupráca s Davidom však netrvá dlho a po niekoľkých nezhodách sa Rytmus rozhodol ísť si vlastnou cestou. Rapovať však neprestáva a na svojich skladbách spolupracuje so skupinami Trosky, alebo Názov Stavby.

V roku 2001 sa Rytmus rozhodol dať dohromady raper menom Ego a DJ ANES, s ktorými spolupracoval v vtedajšej skupine Prízrak a založiť s nimi skupinu DejaVu, neskôr premenovanú na Kontrafakt.Sláva skupiny Kontrafakt strmo stúpa predovšetkým vďaka ich koncertom, kde Kontrafakt predvádzal to najlepšie z rapu, DJingu a beatbox súčasnej scény.

V roku 2003 Kontrafakt prekvapil hitom "Dáva mi", ktorého klip mal úspech aj v zahraničí. Spolu s úspechom kapely si Rytmus získava popularitu aj v beatbox. Vyhral druhé miesto v medzinárodnej súťaži Austrian beatbox battle championship a dokázal tým, že patrí medzi najlepšie beatboxer na slovenský.

O rok neskôr Kontrafakt vydáva album ERA pod vydavateľstvom Sony Music. Album mal obrovský úspech a vďaka nemu sa skupina dostáva medzi najpredávanejšie interpretov na slovenský.Chlapci však neusli na vavrínoch a Rytmus sa rozhodol založiť si v roku 2006 vlastné hudobné vydavateľstvo menom "Tvoj tatko records". Od tejto chvíle má Rytmus svoj život plne pod kontrolou a môže si naplno vychutnať úspech nasledujúcich albumov. Jednak sólové "BENGORO" a so skupinou potom o rok neskôr album "Bozk na rozlúčku".

Rytmus ďalej v roku 2009 spolupracuje so zahraničnými hviezdami hip hopu na albume "Si zabil". S ním však Rytmus neskončil ai keď ho jeho kariéra dostala do pozície, v ktorej už by nemusel nikdy pracovať, rozhodol sa ku šťastiu fanúšikov, vo svojej práci pokračovať.Jeho posledný album, ktorý vyšiel pred niekoľkými málo dňami, má názov "KRÁĽ" a Rytmus neváha natočiť k nemu klip za 5 miliónov Sk.